Self Portrait – marka, która stawia na detale

Jeszcze blisko 10 lat temu, pochodzący z Malezji Han Chong nie śnił o sukcesie jaki odniesie,

lecz gdy w 2013 roku jego marka wkroczyła na rynek, swoją kolekcją rzucił na kolana wszystkich miłośników mody.

Droga na szczyt

Mowa oczywiście o założycielu i głównym projektancie Self Portrait.

Gdy w jego głowie zrodził się pomysł o wyznaczaniu kroku w światowych trendach, Chong miał cały czas ten sam plan na swoje ubrania.

Chciał zatrzeć granice, zmniejszyć podział społeczny widoczny na każdym kroku. Jego twórczość miała pokazać, że można wyglądać ekskluzywnie przy stosunkowo niewielkich kosztach.

Obserwując działania innych marek zajmujących się high-fashion, jego wizja wydawała się mało abstrakcyjna, a gwarancji na sukces firmy nie było.

Nikt nie przypuszczał, że dziś –  w 2019 roku, Jego nazwisko będzie znane w kręgach, zarówno światowych projektantów jak i gwiazd lubujących się w wyszukanych stylizacjach.

 

Dbałość o każdy detal

Ubrania sygnowane przez Self Portrait charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością i starannością wykonania. Materiały użyte do ich stworzenia są dobrego gatunku, co widać na pierwszy rzut oka.

Projektant stawia na równi ogólny zamysł stroju z najmniejszymi jego elementami. Każda koronka, marszczenie, print…nic nie jest tu przypadkowe. Wszystkie detale składają się na ogólne wrażenie jakie budzi.

Kobiety mogą poczuć się dzięki nim nadzwyczajnie, gdyż niosą ze sobą powiew luksusu i niezwykłości.

Moda powinna być przyjemnością, zabawą. Toteż możemy dostać sięgając po ubrania Self Portrait.

Dzieła głównego projektanta są stworzone tak, aby każdy kto je nosi miał możliwość personalizacji, założenia na swój indywidualny sposób. Daje to poczucie synergii, wrażenie drugiej skóry, czegoś absolutnie indywidualnego i wyjątkowego.

Połączenia różnych stylów, faktur i materiałów często mogą wydać nam się zbyt ryzykowne i przekombinowane. Patrząc jednak na to, co wychodzi z pod nici projektantów stwierdzić można, że brawura popłaca.

Jednymi ze znaków rozpoznawczych tego domu mody są ponadczasowe koronka i skóra.

Self Portrait – cena

Ubrania tej marki sprawią,że każda z nas poczuje się jak wytworna dama , jednocześnie nie wyciągając niebotycznej kwoty z naszego portfela.

Zdaniem projektanta, trzeba stale poszukiwać innowacyjnych źródeł pozyskiwania i sposobów produkcji materiałów. Należy włożyć dużo wysiłku w tworzenie nowych alternatywnych rozwiązań, by przy niskim koszcie produkcji powstało coś wysokiej jakości.

 

Gdzie udać się na łowy?

Przykra wiadomość dla fanek twórczości Han Chonga jest taka, że aby odwiedzić sklep Self Portrait należy udać się do…Londynu. 

Powstał tam pierwszy punkt, kolejne planowane są w innych miastach Europy. Jednak kiedy oficjalne otwarcie? Tego na razie nie wiadomo.

Self Portrait Polska

W Polsce kolekcji poszukiwać możemy m.in w butikach takich, jak Moliera 2.

Oczywiście jak przystało na epokę internetu, zakupy zrobić można także w sieci, gdzie ubrania tej marki są łatwo dostępne. Widać to m.in spoglądając na czerwony dywan, gdyż tam często zaobserwować można gwiazdy prezentujące się w projektach Self Portrait.

Klasa broni się sama

Zapewne wielcy znawcy mody uznaliby, że nie trzeba pisać esejów broniących ubrania Self Portrait, gdyż wystarczy spojrzeć na osoby, które je prezentują.

Trzeba przyznać, że posiadaczkom ubrań tej marki, klasy i wyczucia stylu odmówić się nie da.

Kristen Stewart, Reese Witherspoon, Rachel McAdams, Beyoncé czy Meghan Markle to jedne z najbardziej gorących nazwisk na całym świecie, które z dumą je noszą.

 

Składamy pokłon w stronę twórczości Pana Chonga i przyznajemy, że również zakupilibyśmy niektóre dzieła.

Damskie ubrania tej marki znajdziecie Państwo na stronie https://www.moliera2.com/sl/347/damskie-ubrania-self-portrait